Interaktywne wizualizacje – co to jest?

Wizualizacje interaktywne to takie, w których trzymasz projekt w rękach. Sam decydujesz, na co chcesz patrzeć. Doświadczasz przestrzeni na swój własny sposób i skupiasz się na rzeczach, które są dla Ciebie ważne.

Prezentacje panoramiczne 360

Jednym z rodzajów interaktywnych wizualizacji jest wirtualny spacer zbudowany ze zdjęć sferycznych. Pozwala on na poruszanie się po obiekcie i „rozglądanie się” w miejscach, które nas interesują.

Nie jesteśmy ograniczeni żadnym z góry ustalonym kadrem czy animacją. Zaczynamy w jednym z przygotowanych dla nas punktów i możemy się między nimi łatwo przełączać.

Real-Time Rendering

Istotna różnica między poprzednim typem prezentacji a renderowaniem w czasie rzeczywistym polega na tym, że obraz jest generowany „na żywo” (w momencie oglądania) – wcześniej został przygotowany tylko kontekst. W tym przypadku to od użytkownika zależy, w którym miejscu projektu się znajduje, na czym skupia swoją uwagę, a przede wszystkim nie jest ograniczony lokalizacją punktów obserwacyjnych.

Kolejną ważną cechą jest możliwość wpływania na parametry projektu. Możemy zmieniać porę dnia i oświetlenie, dzięki czemu możemy doświadczać wnętrza na swój własny sposób. Widok sam generuje się na naszych oczach.

Dlaczego warto korzystać z interaktywnych wizualizacji?

Jesteś ciekawy, jaka atmosfera panuje rano w kuchni, gdy przygotowujesz swoją ulubioną poranną kawę? A może wieczorem w salonie, gdy będziesz czytać ulubioną książkę, a przez duże okna tarasu będą wpadać promienie zachodzącego słońca.

Niestety, Real-Time Renering polega na tym, że obliczenia graficzne są wykonywane na żywo. Aby móc tego doświadczyć w komfortowy sposób, musimy oprzeć Twój projekt na kompromisie pomiędzy wydajnością sprzętu a jakością projektu.

A gdyby wyłączyć się na chwilę z aktualnego otoczenia i przenieść się do swoich marzeń?

Ostatnim, bardzo innowacyjnym podejściem jest wizualizacja VR. Tutaj możemy w bardzo namacalny sposób zdefiniować nasze doświadczenia związane z projektem.

Używając gogli VR, jesteśmy w stanie przenieść Cię do wnętrza Twoich marzeń. Jesteśmy w stanie zabrać Cię do miejsca, którego jeszcze nie ma! Bo VR jest już tam, gdzie nas jeszcze nie ma!

Kontrolery w Twoich rękach pozwalają na interakcję z otoczeniem, w którym się znajdujesz. Można zmieniać pory roku, pogodę, porę dnia. Możesz podnosić przedmioty w wirtualnej przestrzeni i przemieszczać je. Z pewnością spodoba się to osobom, które lubią urządzać wnętrza na swój własny sposób! (Wszyscy znamy kogoś, kto lubi układać rośliny w domu w jedyny słuszny sposób! 😉 )

Sposób wizualizacji zawsze dobieramy do celu, których chcesz osiągnąć. Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej, bądź masz jakieś pytania będziemy szczęśliwi mogąc Ci na nie odpowiedzieć!

KONTAKT

Porozmawiajmy o Twoim projekcie fasady!

Email

office@consbim.pl

Telefon

+48 780 146 109

Adres

Święty Marcin 29/8; 61-806 Poznań

Znajdziesz nas również na: