You are currently viewing Garratt Mills

Garratt Mills

Nasze realizacje to nie zawsze duży proces projektowy. Czasami jest to podejście koncepcyjne, aby sprawdzić czy zadanie, które postawił przed sobą nasz klient niesie ze sobą nieoczekiwane ryzyko.   

W tym przypadku przedstawiamy Państwu naszą realizację koncepcji świetlika do analizy technicznej, dla budynku mieszkalnego w Londynie.   

Realizacja była bardzo prosta. Uzyskaliśmy schematyczne przekroje i koncepcje podziału świetlika, który miał być zlokalizowany na poziomie tarasu. Rozważane były opcje kształtowania powierzchni szkła, co miało pozwolić na funkcjonowanie go jako podłogi.   

Klient przekazał nam również sugestie dotyczące technicznych rozwiązań problemu. Dostaliśmy wytyczne, jaki system producenta zostanie wykorzystany w projekcie. Wiedzieliśmy, jakie profile zastosujemy i jaka grubość szkła będzie potrzebna, aby rozwiązanie było nie tylko efektowne, ale przede wszystkim bezpieczne.   

To zawsze konfrontacja wizji, która przelatuje nam przez głowę z twardymi, analitycznymi wytycznymi dotyczącymi możliwości technicznych systemu daje odpowiedź na realne możliwości realizacji, które stanowią kompromis.   

Dodaj komentarz