You are currently viewing WAW11 Data Center

WAW11 Data Center

Stworzenie projektu w postaci modeli 3D pozwala nam uniknąć kolizji i innych bardzo kosztownych zmian wynikających z konieczności modyfikacji stolarki aluminiowej. Ponadto jesteśmy w stanie ocenić poziom estetyki i wykończenia – jeszcze przed produkcją i montażem. Projekty realizowane w trybie just-in-time umożliwiają okresową koordynację i eliminację problemów. Na szczęście problemy pojawiają się wcześniej w wirtualnym obiekcie. Zanim dojdzie do fizycznej realizacji, problem jest już rozwiązany.

Tym razem mieliśmy przyjemność wspierać zespół projektantów fasad aluminiowych we współpracy z pozostałymi uczestnikami procesu. Wykonaliśmy dla nich model BIM, który odpowiadał zakresowi stolarki aluminiowej – fasady, okna, drzwi. Każdy element był unikalny w swojej formie i wymagał innego podejścia.

Wysoki poziom szczegółowości pozwolił nam dokładnie określić sposób montażu elementów elewacji, pokazał problemy związane z mocowaniem do elementów prefabrykowanych. Dzięki modelom analiza konstrukcji była prostsza niż w przypadku dokumentacji 2D, a rozmieszczenie punktów mocowania można było wykonać sprawniej – tak, aby nie powodować późniejszych problemów – na placu budowy.