Modelowanie 3D i projektowanie - usługi

Modelowanie 3D

Modelowanie 3D stało się standardem w nowoczesnej technologii i jest obecnie wykorzystywane w niemal każdej branży: w architekturze, reklamie, inżynierii, budownictwie i wielu innych. Projektowanie przestrzenne w trójwymiarze można nazwać ważnym kamieniem milowym w środowisku programów projektowych. Dzięki projektowaniu 3D to, co dotąd było niemożliwe, stało się rozwiązaniem na wyciągnięcie ręki. Modelowanie 3D jest bardziej szczegółowe niż 2D, co umożliwia jeszcze lepsze odwzorowanie każdego z elementów projektu.

Na czym polega modelowanie 3D?

Projektowanie 3D jest procesem, który pozwala na realizację projektów w przestrzeni trójwymiarowej. Polega na cyfrowym zaprezentowaniu obiektu i jego struktury z wykorzystaniem specjalnego oprogramowania. Aktualnie, dzięki postępowi technologii, niemal każdy komputer i tablet graficzny mają na tyle duże moce obliczeniowe, by bez trudu poradzić sobie z realizacją projektów w trójwymiarze. 

Projektowanie 3D stało się nieodłącznym elementem codzienności wielu branż. Mimo że technologia 2D nadal jest wykorzystywana i cieszy się dużym zainteresowaniem, modelowanie 3D umożliwiło realizację bardziej precyzyjnych i możliwych do obejrzenia z każdej strony projektów.

Projektowanie w trójwymiarze jest integralną częścią popularnego oprogramowania CAD (Computer Aided Design). Kluczem do sukcesu początkujących projektantów jest synergiczne połączenie technologii 2D z 3D i wyciśnięcie z takiego duetu jeszcze więcej!

Projektowanie 3D – usługi wykorzystywane przez wiele branż

Nie trzeba być grafikiem z branżową wiedzą, aby cieszyć się z zalet modelowania 3D. Aktualnie wiele firm korzysta z ofert doświadczonych zespołów projektowych, zlecając im do wykonania określone projekty. Dla osoby zainteresowanej outsourcingiem projektu w trójwymiarze oznacza to brak konieczności inwestowania w kosztowny sprzęt, specjalistyczne oprogramowanie i inne rozwiązania technologiczne, jak np.: naziemny skaning laserowy (TLS), dane BIM, silniki renderujące i zestawy VR itp. 

Z korzyściami związanymi z realizacją projektów w 3D może czerpać wiele branż. Modelowanie 3D  jest wykorzystywane coraz częściej w:

  • Budownictwie – gdzie technologia BIM jest jednym z podstawowych narzędzi projektowych.

  • Branży projektowej – moda, jubilerstwo, sztuka – to tylko kilka przykładowych płaszczyzn, w których wykorzystywane jest modelowanie 3D.

  • Przemyśle maszynowym i samochodowym – projektowanie 3D jest popularne w lotnictwie, przy tworzeniu przestrzennych modeli samolotów, ale również w branży samochodowej i innych maszyn. Modelowanie 3D może również pomóc w produkcji kompatybilnych części oryginalnych i zamiennych, które będą pasować do pozostałych podzespołów wybranego układu.

Mimo wielu zastosowań opisywanej technologii trójwymiarowej nasza oferta projektowania 3D kierowana jest przede wszystkim do klientów z branży budowlanej. Z naszych projektów korzystają najczęściej deweloperzy, inwestorzy, projektanci (architekci, konstruktorzy), geodeci, kosztorysanci, firmy inwentaryzacyjne (pomiarowe).

Złożony proces modelowania 3D – powierz go profesjonalistom!

Na całokształt usługi modelowanie 3D składa się wiele działań: koncepcja, praca nad projektem, a także jego realizacja. Co ważne, jeżeli zlecasz projektowanie 3D doświadczonej firmie, możesz mieć wpływ na realizację każdego z poszczególnych etapów i zyskujesz pewność satysfakcjonujących rezultatów.

Modelowanie 3D zaczyna się od stworzenia koncepcji i jej wstępnej wizualizacji. W kolejnych krokach trwa praca nad prototypem – na tym etapie można swobodnie dokonywać zmian i dopracowywać szczegóły. Kiedy prototyp jest gotowy, można wdrożyć projekt, czyli przełożyć go na realne działania. W CONSBIM modelujemy komponenty budowlane w 3D, które  można przekazać do dalszej obróbki np. na maszynach produkcyjnych. Możliwe jest również wydrukowanie trójwymiarowej makiety przeznaczonej do celów planowania i wizualizacji. 

Modelowanie 3D – sprawdź naszą ofertę!

Obecnie ciężko sobie wyobrazić jakiekolwiek projektowanie w branży budowalnej bez wizualizacji 3D. Ilość zastosowań modelowania w trójwymiarze stale rośnie – wprost proporcjonalnie do postępu nowych technologii. Do naszych specjalizacji zaliczamy projektowanie 3D usługi wykonujemy ze starannością do 0,1 mm, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu  (np. obrabiarki CNC) i aplikacji dostępnych na branżowym rynku. Jeżeli interesuje Cię modelowanie 3D – cena takiej usługi może być ważnym elementem przy podejmowaniu decyzji. Każdy projekt wyceniamy indywidualnie, dlatego zapraszamy do kontaktu. Zachęcamy także do sprawdzenia pełnej oferty CONSBIM:

ZOBACZ WIĘCEJ

Skontaktuj się
z nami!

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, chętnie na nie odpowiemy. Porozmawiajmy o Twoim projekcie. Zostaw nam wiadomość poniżej, a my odpowiemy tak szybko, jak to możliwe. 

Bądźmy w kontakcie!

LOKALIZACJA

Święty Marcin 29/8; 61-806 Poznan, POLAND