BIM dla producentów

Modelowanie BIM dla producentów to usługa, która przenosi projektowanie na wyższy poziom. Dzięki nowoczesnym narzędziom, takim jak zestawy VR, naziemny scanning laserowy (TLS), czy silniki renderujące, jesteśmy w stanie tworzyć niezawodne projekty zwiększające efektywność i skuteczność pracy. Poznaj naszą ofertę!

"Twoje projekty powinny opowiadać o tym, kim jesteś i być zbiorem twoich marzeń".

Modelowanie BIM dla producentów – rewolucyjne podejście do zarządzania projektem budynku

BIM (Building Information Modeling, lub Building Information Management) to nowoczesna i skuteczna metoda projektowania, a także zarządzania informacjami dotyczącymi budynków i szerszej infrastruktury. Opiera się na tworzeniu trójwymiarowego modelu informacyjnego, który umożliwia łatwy dostęp do wszystkich najważniejszych danych na temat danej inwestycji, takich jak np. harmonogram prac, bieżące zmiany projektowe, czy kosztorys.

Nie wszystkie modele BIM są tak samo zaawansowane. W zależności od tego, jakiej dokładności wymaga dany projekt oraz na jakim znajduje się etapie, wyróżnić można 6 stopni zaawansowania, którym odpowiada wskaźnik BIM LOD (Level of Development) – od LOD 100 do LOD 500.

Jedną z podstawowych zalet projektowania BIM jest efektywna i kompleksowa integracja wielu elementów całego projektu. Dzięki tej metodzie zarówno osoby nadzorujące jak i wykonawcy na każdym etapie prac mogą uzyskać istotne informacje dotyczące m.in.: geometrii budynku, wykorzystywanych przy jego budowie materiałów, wyposażeniu, a także obowiązujących i zaplanowanych terminach realizacji.

To innowacyjna alternatywa dla tradycyjnych metod projektowych, w przypadku których dane są najczęściej rozproszone i zawarte w wielu różnych dokumentach. Przy projektowaniu BIM wszystkie istotne szczegóły, które mogą usprawnić pracę i zwiększyć jej efektywność, zostają zebrane w jednym modelu, dostępnym dla wszystkich zaangażowanych w projekt stron.

Korzyści, jakie zapewnia modelowanie BIM

Projektowanie BIM to obecnie jeden z najskuteczniejszych sposobów na usprawnienie i udoskonalenie procesów projektowych. Umożliwia efektywną i skuteczną współpracę wielu specjalistów, w tym przede wszystkim architektów, inżynierów, konstruktorów, czy osób odpowiedzialnych za planowanie instalacji. Dzięki temu możliwe jest lepsze zrozumienie projektu, a co za tym idzie – sprawna koordynacja pracy.

Profesjonalny model BIM to również narzędzie, które umożliwia producentom wczesną identyfikację potencjalnych problemów projektowych, a tym samym optymalizację związanych z inwestycją lub produkcją procesów. Modelowanie BIM ułatwia analizę, symulacje i wizualizację projektu, co znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się ewentualnych późniejszych problemów, zarówno na etapie budowy jak i w trakcie późniejszej eksploatacji budynków.

Projektowanie w technologii BIM – kompleksowa usługa dla producentów

Modelowanie BIM może stanowić wartościowe narzędzie wspomagające procesy produkcyjne. Dzięki wirtualnym prototypom i modelom 3D możliwe jest testowanie i optymalizacja projektów jeszcze przed przystąpieniem do produkcji czy realizacji. Szczegółowy model pozwala wprowadzić wszelkie potrzebne zmiany odpowiednio wcześnie, a w konsekwencji tego zredukować koszty związane z ewentualnymi modyfikacjami.

Projektowanie BIM dla producentów od Consbim to również możliwość tworzenia szczegółowej, czytelnej dokumentacji projektowej i technicznej, obejmującej m.in.: dane dotyczące geometrii, wymiarów, parametrów, czy materiałów. To duże ułatwienie podczas późniejszych procesów produkcyjnych. To także sposób na optymalizację tych ostatnich i zwiększenie efektywności pracy. Poznaj całą naszą ofertę i już dziś przekonaj się, co jeszcze możesz zyskać, wybierając nowoczesne technologie projektowe!

1. PLANOWANIE STRATEGICZNE - DLACZEGO ROBIMY?

Koncentrujemy się na precyzyjnym określeniu celu. Tylko jasny, mierzalny cel pozwala nam jednoznacznie stwierdzić, czy został on osiągnięty.

2. TWORZENIE ROZWIĄZANIA NA MIARĘ - W JAKi SPOSÓB?

Rozwiązania są oparte na oczekiwaniach naszych klientów i ukierunkowane na ich potrzeby. Omawiamy i wybieramy strategię działania, biorąc pod uwagę specyficzny styl pracy klienta.

3. TWORZENIE PRODUKTU - CO ROBIMY?

To nie tylko ładne obrazki. Tworzymy produkt – model, render, animację, VR, który podkreśli szczególne cechy danego projektu.

ZOBACZ WIĘCEJ

Skontaktuj się
z nami!

Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości, chętnie na nie odpowiemy. Porozmawiajmy o Twoim projekcie. Zostaw nam wiadomość poniżej, a my odpowiemy tak szybko, jak to możliwe. 

Bądźmy w kontakcie!

LOKALIZACJA

Święty Marcin 29/8; 61-806 Poznan, POLAND